Leden van Azivo profiteren van positief bedrijfsresultaat

Het concern Menzis, waarvan Azivo deel uitmaakt, heeft over 2014 een bedrijfsresultaat van 230 miljoen euro behaald. Net als voorgaande jaren wordt dit resultaat gebruikt voor premiedemping. “Zo profiteren leden van Azivo in 2016 direct van dit positieve resultaat,” aldus de financieel topman van Menzis, Frank Janssen, bij de bekendmaking van de jaarcijfers.

29 april 2015

Net als de afgelopen drie jaren geeft Azivo het positieve bedrijfsresultaat terug aan zijn leden. De zorgverzekeraar heeft de premie voor 2015 ook al beperkt laten stijgen door € 208 miljoen van de reserves te gebruiken voor premiedemping.

Frank Jansen

CFO Menzis

Azivo is onderdeel van Menzis, een coöperatie zonder winstoogmerk. We keren geen winst of bonussen uit aan aandeelhouders, maar willen juist dat onze leden daarvan profiteren. Bovendien zorgen we zo voor een stabiele premie en voorkomen we dat onze leden worden geconfronteerd met grote schommelingen.

Lagere zorgkosten

Frank Janssen legt uit hoe het resultaat is behaald:

Er zijn drie belangrijke redenen te noemen waarom Azivo over 2014 een positief bedrijfsresultaat heeft behaald. Over 2014 zijn de daadwerkelijk gedeclareerde zorgkosten lager dan vooraf ingeschat. Azivo heeft goede afspraken gemaakt met zorgaanbieders, waardoor de kosten meevallen.

Ook vielen de kosten van geneesmiddelen in 2014 wederom lager uit, onder andere door het preferentiebeleid, dat we al meer dan tien jaar succesvol voeren.

Tenslotte heeft Azivo met de beleggingen van de reserves, die we verplicht moeten aanhouden van toezichthouder De Nederlandsche Bank, het afgelopen jaar een goed resultaat behaald.

Zorg dichtbij

Om de premie ook in de toekomst betaalbaar te houden, blijft Menzis kritisch op de kwaliteit en kosten van de zorg. Janssen:

Daarom werken we samen met zorgaanbieders in onze kernregio’s om de zorg op de juiste plek te organiseren. Menzis geeft 48,7% van het premiegeld uit aan ziekenhuiszorg en 6,1% aan huisartsenzorg. Daar willen we samen met zorgaanbieders een verschuiving in realiseren. Zodat onze leden ook in de toekomst de best mogelijke zorg krijgen, dichtbij als het kan, verder weg als het moet.

Azivo is onderdeel van Menzis, een coöperatie zonder winstoogmerk en een financieel gezonde zorgverzekeraar met 2,1 miljoen leden. Menzis heeft de labels Menzis, Anderzorg en Azivo. Bij Azivo is iedereen welkom voor elke polis.

Bekijk onze resultaten, activiteiten en doelen op menzis.nl/jaarverslag2014

Op de website van Azivo maken we gebruik van cookies. We doen dit om te zorgen dat de website naar behoren functioneert, om het gebruiksgemak te vergroten en om onze website te verbeteren op basis van analyses. Daarnaast gebruiken we marketingcookies om content en advertenties te personaliseren en voor social media toepassingen. Gaat u akkoord? Dan geeft u Azivo toestemming voor het plaatsen van alle soorten cookies. Wilt u dit liever niet? Dan kunt u via de link “instellingen aanpassen” uw voorkeur aanpassen. Meer informatie over cookies vindt u in onze cookiepolicy.